اسکنر پلاستک PN30U شبکه

اسکنرهای پلاستک در محیط شبکه

مدلهائی از اسکنرهای پلاستک مجهز به پورت شبکه میباشند و غیر از اتصال از طریق پورت USB میتوان آنها را  از طریق پورت RJ45  در محیط شبکه نصب و توسط کاربران بکار گرفت.  بکارگیری این نوع اسکنرهای شرکت پلاستک در محیط شبکه به شرح زیر است.

ابتدا اسکنر در مکانی مناسب و قابل دسترس فیزیکی کاربران قرار داده شده و کابل شبکه به آن متصل میگردد. سپس درایور اسکنر روی کامپیوترهای مورد نظر و متصل به شبکه نصب و در مراحل بعدی، گزینه اتصال از طریق پورت شبکه انتخاب میگردد.  در حالت اول با استفاده از نرم افزار جانبی تشخیص و اتصال به اسکنر (Search Tool)   میتوان از طریق هر یک از کامپیوترها، اسکنر را جستجو نمود و به آن متصل شد. از این پس کاربر به اسکنر متصل و بصورت معمول از امکانات اسکنر استفاده مینماید. در این حالت فقط یک کاربر در یک زمان میتواند به اسکنر متصل باشد و بعد از اتمام کار از طریق دکمه Disconnect  نرم افرار، ارتباط خود را با اسکنر قطع مینماید تا دستگاه برای اتصال احتمالی کاربران دیگر آزاد باشد.

در حالت دوم با توجه امکان تنظیم چندین برنامه اسکن از طریق کلیدهای عملیاتی روی اسکنر، میتوان آنرا را در محیط عمومی شرکت قرار داد و به شبکه متصل نمود. سپس کلیدهای عملیاتی روی اسکنر را متناسب با نیاز کاربران مختلف شرکت به صورتی تنظیم نمود که هر واحد یا کاربر، با استفاده از کلید عملیاتی مورد نظر نتیجه اسکنهای خود را در پوشه مربوط به آن واحد ذخیره نماید.  بدین ترتیب به اتصال مستقیم به اسکنر نیازی نیست و کاریر اسناد خود را در اسکنر قرار داده و با انتخاب برنامه عملیاتی دلخواه، اسکن اسناد انجام شده و نتیجه مطابق تنظیمات شما در پوشه مربوط به آن واحد و با نامهای مشخص شده و شماره بندی لازمه ذخیره میگردد.

قرار گرفتن اسکنر در محیط عمومی شرکت، بدون نیاز به اتصال مستقیم به یک کامپیوتر خاص موجب آزادی عمل بهتر و عدم مزاحمت برای یک کاربر خاص میگردد. به این ترتیب اسکن اسناد در محیط های اداری با عدم نیاز به اسکنرهای متعدد با هزینه کمتر و بصورت راحت تر انجام خواهد شد و همچنین با توجه به وجود پورت USB  در این نوع اسکنرها، در صورت نیاز در هر زمان میتوان اسکنر را مستقیما از طریق پورت USB  به یک کامپیوتر متصل نمود.

از جمله اسکنرهای پر طرفدار پلاستک با امکان اتصال به شبکه SmartOffice PN30U و  SmartOffice PN2040 میباشند.

Plustek SmartOffice PN30U

اسکنر پلاستک PN30U

Plustek SmartOffice PN2040

اسکنر پلاستک PN2040 شبکه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *