اسکنر پلاستک PN30U شبکه

اسکنرهای پلاستک در محیط شبکه

مدلهائی از اسکنرهای پلاستک مجهز به پورت شبکه میباشند و غیر از اتصال از طریق پورت USB میتوان آنها را  از طریق پورت RJ45  در محیط شبکه نصب و توسط کاربران بکار گرفت.  بکارگیری این نوع اسکنرهای شرکت پلاستک در محیط شبکه به شرح زیر است.

ابتدا اسکنر در مکانی مناسب و قابل دسترس فیزیکی کاربران قرار داده شده و کابل شبکه به آن متصل میگردد. سپس درایور اسکنر را روی کامپیوترهای مورد نظر و متصل به شبکه نصب میگردد، در مراحل نصب، باید گزینه اتصال از طریق پورت شبکه انتخاب شود. در این حالت با استفاده از نرم افزار جانبی که همراه درایور اسکنر نصب شده  (Search Tool) میتوان از طریق کامپیوتر، اسکنر را در شبکه جستجو نمود و به آن متصل شد. از این پس کاربر به اسکنر متصل و بصورت معمول با نرم افزار اصلی اسکنر (DocAction) و تنظیمات کلیدهای روی آن از امکانات اسکنر استفاده مینماید. در هر لحظه یک کاربر میتواند به اسکنر متصل باشد و بعد از اتمام کار از طریق دکمه Disconnect، ارتباط خود را با اسکنر قطع مینماید تا دستگاه برای اتصال احتمالی کاربران دیگر آزاد باشد.

با توجه به امکان تنظیم چندین برنامه اسکن از طریق کلیدهای عملیاتی روی اسکنر، تنظیمات انجام شده این کلیدها متناسب با همان کاربری که به اسکنر متصل باشد عمل مینماید، به این معنی که یا از طریق نرم افزار آن روی دستگاه متصل به اسکنر میتوان این کلیدها را بصورت نرم افزاری اجرا کرد و یا با مراجعه به اسکنر و فشار دادن کلید مورد نظر، عملیات اسکن اجرا و نتایج مطابق تنظیمات در پوشه مربوطه و با نامهای تعیین شده و شماره بندی لازمه ذخیره میگردد.

قرار گرفتن اسکنر در محیط عمومی شرکت، بدون نیاز به اتصال مستقیم به یک کامپیوتر خاص موجب آزادی عمل بهتر و عدم مزاحمت برای کاربر آن دستگاه میگردد. به این ترتیب اسکن اسناد در محیط های اداری با عدم نیاز به اسکنرهای متعدد، با هزینه کمتر و بصورت راحت تر انجام خواهد شد و همچنین با توجه به وجود پورت USB  در این نوع اسکنرها، در صورت نیاز در هر زمان میتوان اسکنر را مستقیما از طریق پورت USB به یک کامپیوتر مشخص متصل نمود.

از جمله اسکنرهای پر طرفدار پلاستک با امکان اتصال به شبکه SmartOffice PN30U و  SmartOffice PN2040 میباشند.

Plustek SmartOffice PN30U

اسکنر پلاستک PN30U

Plustek SmartOffice PN2040

اسکنر پلاستک PN2040 شبکه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *